Чудейської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області
Чудейський ліцей №2

Інформація для батьків

Ознаки психологічної готовності дитини до садка
• інтерес дитини до ігор і взаємодії з іншими дітьми;
• відсутність негативної реакції на відсутність матері;
• готовність дитини до спілкування з іншими дорослими, крім близьких родичів;
• відсутність виражених страхів і тривоги в новій ситуації,;
• дитина «хоче в садок», якщо її запитати.
Правила прийому до ЗДО
Прийом дітей до закладу дошкільної освіти здійснює директор Чудейського ліцею №2 протягом календарного року.
Для зарахування дитини до закладу дошкільної освіти "Віночок» необхідні наступні документи:
-
Заява батьків або осіб, які їх замінюють що до влаштування дитини до дитячого закладу.
-
Медична довідка дитини з проходженням всіх спеціалістів певної форми (форма №26).
-
При наявності пільг - документи, що їх підтверджують.
-
Батькам необхідно мати паспорт і свідоцтво про народження дитини.
Групи у дошкільному закладі комплектуються за віковими ознаками. За дитиною зберігається місце в дошкільному навчальному закладі державної у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють.
Відрахування дитини з дошкільного навчального закладу здійснюється:
-
за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
-
на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;
-
у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.
Вимоги до зовнішнього вигляду та одягу дітей
-
Одяг дитини повинен бути чистим, охайним, відповідати порі року, температурі повітря, відповідати розміру дитини. Небажане носіння комбінезонів. Повинна бути чиста нижня білизна.
-
Зав’язки і застібки мають бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити.
-
Взуття має бути легким, теплим, точно відповідати нозі дитини, легко зніматися і надіватися.
-
Носова хустка потрібна дитині як в приміщенні, так і на прогулянці. Зробіть на одязі зручні кишені для її зберігання.
-
Лице повинно бути умите, ніс, руки - чисті, нігті - підстрижені, зуби - почищені, зачіска - охайна.
-
Щоб уникнути випадків травматизму та з метою збереження здоров’я дітей, необхідно перевіряти вміст кишень дитини на наявність небезпечних предметів.
Категорично забороняється приносити в садок гострі, ріжучі, склянні предмети, дрібні предмети (намистинки, ґудзики і тому подібне, пігулки), а також їжу та напої.
Плата за харчування дитини в закладі дошкільної освіти
Розмір плати за харчування дітей у ЗДО установлюють за поданням закладів місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування .
Батьки сплачують лише за дні відвідування дитиною дошкільного навчального закладу. За дні, у які дитина не відвідувала навчальний заклад ( у разі хвороби, карантину, санаторного лікування, відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, у літній оздоровчий період тощо), плата з батьків не справляється.
Пільги на харчування
Від плати за харчування дітей у ДП "Віночок" можуть бути звільнені цілком або частково окремі категорії осіб відповідно до чинного законодавства.
Звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати за харчування дітей у ДП проводиться щорічно .
Пунктом 2.10 Порядку №667 встановлено, що з осіб, які мають право на пільги, але не подали необхідних документів щодо звільнення від плати або зменшення розміру плати, плата справляється в повному обсязі, без урахування пільг.
У разі несплати батьками за харчування дитини упродовж двох місяців без поважних причин дитина може бути відрахована з навчального закладу. У такому разі адміністрація навчального закладу зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.

Готуємося до садочка
Питанням про дитячий садок, безумовно, належить «пальма першості» серед всіх питань по психології дошкільного віку. І це не випадково. Тема ця складна, оскільки від рішення віддавати або не віддавати дитину в дитячий сад залежить і загальний побут сім'ї, і емоційний стан всіх її членів, і самооцінка батьків, і мільйон інших важливих для сім'ї проблем.
Психологічна сторона проблеми визначається необхідністю адаптуватися до змін, що відбуваються. Це важко і для дитини, і для її батьків.
Останнім часом у нашому суспільстві відбулися разючі зміни в підходах до виховання дітей. Зокрема, це відбилося на ставленні до ролі дошкільних освітніх установ в житті дитини. Радянські часи з їхніми вимогами поголовної «уніфікації» і «колективізації», вимогою «жертвувати особистим на догоду громадському» і т.п. відійшли в минуле. Держава більше не проводить пропаганду суспільного виховання, у всіх є право вибору форм і методів взаємодії зі своїми дітьми. І все більше батьків задаються питанням: чи необхідний взагалі садок для дитини? Чи є реальні переваги від відвідування садка, перш за все для самої дитини? Яке співвідношення плюсів і мінусів у ранньому прилученні дитини до соціуму.
Чи потрібен дитячий садок дитині?
Вважається, що діти, які відвідували дошкільні установи, краще адаптуються в школі, простіше встановлюють соціальні контакти. У них накопичується досвід взаємин з однолітками, і при вступі до школи вони можуть на нього спиратися. Ось чому батьки, чиї діти зазнають труднощів у спілкуванні з однолітками, часто сподіваються на садок як на засіб вирішити цю проблему, сподіваючись на те, що відвідування його автоматично забезпечить дітям кращу адаптацію. У цій переоцінці можливостей дитячого садка і полягає помилка.
За статистикою, дітей, які вдало адаптувалися у садку, не так багато - біля третини. Більша частина дітей відчуває різного роду труднощі адаптації. Серед них діти, для яких досвід відвідин дитячого саду став причиною хронічних страхів, тривожності. Таких дітей теж біля третини.
Від чого залежить успіх психологічної адаптації дитини?
Безумовно, від її індивідуальних особливостей і від багатьох інших факторів. Але першим і головним серед них є психологічна готовність дитини до відриву від матері і сім'ї, адже саме розрив звичних зв'язків і необхідність будувати нові відносини з дітьми та дорослими поза сім'єю становлять найбільшу складність для дитини. Перехід на новий рівень взаємин з найближчим оточенням є основним змістом кризи адаптації до дитячого садка.
Дитині, яка звикла бути в центрі уваги дорослих, доведеться звикнути до того, що вона всього лише «одна із ...», що тепер для задоволення своїх потреб їй потрібно боротися, докладаючи до цього всі свої сили. Все це зовсім не схоже на ситуацію в сім'ї, де потреби малюка стояли на першому місці і задовольнялися батьками майже автоматично.
Ось чому дитячий сад - це не «ліки» від сором'язливості, як думають деякі батьки, а швидше випробування на психологічну «зрілість», на готовність до досвіду самостійного життя - подолання труднощів, побудови відносин з іншими людьми . Вступ до дитячого садку багато в чому нагадує навчання плаванню шляхом «кидання у воду».
Для того щоб відповісти на запитання, чи необхідний садок дитині, варто визначити основні його плюси. Що хорошого може дати дитині садок в порівнянні з вихованням в родині? В основному це досвід спілкування з дітьми в колективі плюс психологічна підготовка до школи. Хоча варто відразу обмовитися, що процес придбання цього досвіду самостійного спілкування може бути далеко не завжди приємним і безболісним для дитини, та й для батьків, які за неї хвилюються.

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ДИТИНИ, ЯКА ВІДВІДУВАТИМЕ ДИТЯЧИЙ САДОК
1. Проконсультуйтеся у психолога з питання адаптації дитини до дошкільної установи.
2. Бажано, щоб початок відвідування дитячого садка не збігався з кризовим віком.
3. Відправляйте до дитячого садка лише здорову дитину.
4. Заздалегідь дізнайтеся у дільничного лікаря, який етап адаптації може бути у дитини і своєчасно дотримайтесь всіх застережних заходів у разі незадовільного прогнозу.
5. Тренуйте від самого народження систему адаптаційних механізмів у дитини, привчайте її до ситуацій, в яких слід змінювати форму поведінки.
6. Заздалегідь дізнайтеся про всі нові моменти в розкладі дня садка і введіть їх у домашній розпорядок дня.
7. Не допускайте обговорення у присутності дитині проблем, які пов’язані з дитячим садком.
8. Плануйте свій час так, щоб першого місяця відвідування дитячого садка у Вас була можливість не залишати дитину на цілий день.
9. Якомога раніше познайомте дитину з дітьми та вихователями групи, в яку вона незабаром прийде.
10. Учіть дитину вдома всіх необхідних навичок самообслуговування.
11. Наголошуйте, що Ваша дитина, дорога Вам і ви її любите.
